Безпека

“Невирішені конфлікти Грузії, Республіки Молдови та України. Спільне бачення Східного партнерства та ЄС щодо примирення та зміцнення довіри в регіоні”

На початку 2022 року Український інститут міжнародної політики спільно з ESGA (Румунія), Promo-LEX (Молдова) та European Initiative - Liberal Academy Tbilisi (Грузія) оголосили про старт нового проекту. 

Проект спрямований на розробку передового досвіду та політичних рекомендацій для примирення та зміцнення довіри між державами, народами та громадянським суспільством, які розділені внаслідок конфліктів у регіоні Східного партнерства.
◾ Ми прагнемо зробити вагомий внесок у створення та консолідацію експертної групи для об’єктивного аналізу невирішених територіальних конфліктів в Україні, Молдові та Грузії. 
◾ Учасники проекту проаналізують територіальні конфлікти в Україні, Молдові та Грузії, підкресливши їх вплив на регіональну безпеку. Дослідження допоможуть в інтенсифікації діалогу між експертами та політиками у сфері врегулювання конфліктів.
◻️ Створена платформа об’єднає міжнародну мережу дослідників та активістів Організації громадянського суспільства країн Східного партнерства та ЄC, які співпрацюватимуть у вирішенні питань, пов’язаних з різними аспектами конфліктів. Це дозволить розробити найкращі практики для примирення та зміцнення довіри у регіоні.
❕ Конфлікти на Сході України, анексія Кримського півострову, конфлікти в Придністров’ї, Південній Осетії та Абхазії мають багатовимірний вплив на країни Східного партнерства та за його межами, а соціальні, економічні та безпекові проблеми стають дедалі гострішими для всього кола учасників конфліктів.
РФ продовжує використовувати збройне вирішення конфліктів як частину провадження своєї зовнішньої політики задля збереження сфер впливу, а Україна, Молдова та Грузія стали буферними державами в зіткненні між Сходом та Заходом. Країни чітко заявили про свою прихильність до євроатлантичних цінностей та курс на продовження європейського шляху.
Саме тому ми прагнемо зосередитися на побудові теоретичних і практичних моделей для усунення бар’єрів, що стають на заваді діалогу та рухові в напрямку мирного вирішення конфліктів.

Новини

29.08.2022

Панельна дискусія в рамках проекту “Невирішені конфлікти Грузії, Республіки Молдови та України. Спільне бачення Східного партнерства та ЄС щодо примирення та зміцнення довіри в регіоні”

📍 Під час дискусії, у якій взяла участь директорка УІМП Надія Афанасьєва, учасники розглянули низку конфліктів, що роками розгорталися на схід від Румунії та проаналізували їх значення через призму поточної геополітичної ситуації.
09.06.2022

Публічна дискусія в рамках проекту «Невирішені конфлікти Грузії, Республіки Молдова та України. Спільне бачення Східного партнерства та ЄС щодо примирення та зміцнення довіри в регіоні»

Тема дискусії – «Новий контекст регіональної безпеки. Підходи та рекомендації щодо аналізу придністровського конфлікту». Участь у заході взяли представники громадськості, виконавчої та законодавчої гілок влади, медіа-інституції, а також представники наукових кіл. Надія Афанасьєва, директорка УІМП, також долучилася до обговорень.