Інтерв'ю Надії Афанасьєвої для Veridica
«Патріотизм став ключовою причиною виняткової хоробрості української армії, на яку спершу ніхто не розраховував. Українці зрозуміли: або вони захищатимуть свою Батьківщину, або загинуть» - наголосила Надія Афанасьєва у інтерв'ю Veridica.
Директорка УІМП зазначила, що кожен українець знайшов свою місію у цій війні. Дехто вступив до лав ЗСУ, інші стали волонтерами, або ж "бійцями" інформаційних, IT та інших фронтів.
Всі, хто зараз працює в уряді, не мають перерв чи вихідних. В Україні робочий день розпочався 24 лютого і триває досі. Ми розуміємо, що це питання життя та смерті, тож всі дуже згуртовані.
Завдання росії у війні - від «денацифікації» до «шляхетних цілей»
Такі самі «шляхетні цілі» Путін мав і щодо Грузії у 2008 році, і щодо Молдови у 1992. Москва завжди пояснювала військове вторгнення до цих країн потребою захисту етнічних росіян та російськомовних.
Зараз же у війні з Україною найбільше руйнуються міста, у яких завжди переважало російськомовне населення. pосія здійснює геноцид проти всіх українців, не питаючи, якою мовою вони розмовляють.
Загроза з боку невизнаного Придністров'яПридністров'я можна використовувати для нападу на Україну, але його боєздатність його армії дуже низька.
Загалом є ризик нанесення ударів з трьох сторін: Білорусь з півночі, Придністров'я із заходу та т.зв. «д/лнр» зі сходу.
Щодо Білорусі ми розуміємо, що Лукашенко не зовсім впевнений у своїй армії. Білоруська армія набагато нижча за класом, ніж російська, а ми бачимо, як використали гроші на модернізацію останньої.
До того ж, чимало добровольців з Білорусі вступили до лав територіальної оборони. І не лише білоруси, а й литовці, поляки, грузини і тд. Всі вони формують інтернаціональний легіон.
Придністровська ж армія погано оснащена та непідготовлена. Проте ми не можемо очікувати, що Україна вдасться до якихось дій щодо придністровської армії. Придністров'я не є пріоритетом України. Досвід восьмирічної війни та постійні тренування з сучасними видами зброї роблять нашу армію професійною. Також з 2014 року кожен громадянин України сплачує військовий збір. Не кажучи вже про українських волонтерів, які за півгодини можуть зібрати кілька тисяч доларів, щоб купити, наприклад, дрон на допомогу українській армії. Тому тут йдеться про війну інновацій та сучасного озброєння.
З повною версією інтерв'ю можна ознайомитися за посиланням:
- Переглядів: 504