Стратегія ЄС для Дунайського регіону (ЄСДР) є однією з чотирьох макрорегіональних стратегій ЄС, що спрямована на зміцнення транснаціонального співробітництва в регіоні з метою подолання диспропорцій в його соціально-економічному розвитку, об’єднання та координації зусиль усіх учасників для втілення спільних проектів.
В рамках ЄСДР країни-не члени ЄС співпрацюють на рівних умовах з країнами-членами ЄС за 12 пріоритетними напрямами, що сприяє більшій згуртованості Дунайського макрорегіону та прискоренню євроінтеграційних процесів.
Фінансування реалізації проектів в рамках Стратегії може бути здійснено за рахунок коштів в рамках наявних програм технічної допомоги ЄС та міжнародних фінансових організацій, національних бюджетів. Більше про можливості фінансування за посиланням.
Україна стала першою державою, що не є членом ЄС, яка головувала у Стратегії ЄС для Дунайського регіону у період з 1 листопада 2021 р. до 31 жовтня 2022 року. З 2020 року Україна координує Пріоритетний напрям 9 «Інвестиції в освіту та перепідготовку» Стратегії разом з Австрією та Молдовою.
В Україні до реалізації ЄСДР задіяні 4 області, які частково розташовані в басейні річки Дунай:
У Програмі Головування України, яка знаходиться за посиланням, виділені політичні та тематичні пріоритети.
Центральними пріоритетами свого головування в Дунайській стратегії Україна визначає:
Щодо політичних пріоритетів, то ними стали:
+380 50 424 85 24