Дослідницький проект “Тримор’я – дорожня карта для України”

Український інститут міжнародної політики пропонує вашій увазі сформульовані експертні рекомендації щодо позиціонування України в Ініціативі Тримор’я.

Метою даного проекту є обґрунтування ролі України в Ініціативі Тримор’я задля сприяння виробленню Кабінетом Міністрів та іншими українськими стейкхолдерами державної позиції стосовно членства України в Тримор’ї.

Впродовж проекту експерти з енергетики, інфраструктури та цифровізації дослідили питання участі нашої держави в Ініціативі, проаналізували проекти, які наша держава може запропонувати, та до яких може потенційно долучитись.

На даному етапі дослідження несе особливу цінність для підготовки та просування ідеї участі України в майбутньому саміті Ініціативи в Латвії в 2022 році та зближення з Ініціативою трьох морів.

Документ розділений на три частини: енергетика, інфраструктура та цифровізація. В кожній з частин експерти пропонують огляд сучасного стану справ, виділяють політичні рекомендації для стейкхолдерів, аналізують сучасні галузеві проекти Тримор’я, виокремлюють цікаві проекти для участі України та власні проекти, які Київ може запропонувати партнерам з Ініціативи.

Дані рекомендації є результатом дослідницького проекту «Тримор’я – дорожня карта для України», який УІМП імплементував у 2021-му році за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Переглянути дослідження:

Highlights

Круглий стіл “Тримор'я - дорожня карта для України”

28.07.2021

27 липня 2021 року Український інститут міжнародної політики провів круглий стіл з нагоди завершення проекту «Тримор’я – дорожня карта для України», в рамках якого для Кабінету міністрів України були сформульовані рекомендації в сфері енергетики, цифровізації та інфраструктури. В дискусії взяли участь Надзвичайні та Повноважні посли Естонії та Латвії а також представники Міненергетики, Мінцифри та Мінінфраструктури.

Презентація результатів дослідження: інфраструктура

05.07.2021
Розвиток транспортної інфраструктури Тримор’я та перспективи для України - ось теми, про які говорили в рамках останньої прзентація досліджень проекту. Алла Новікова - експертка з питань розвитку інфраструктури, розглянула розвиток транспортної інфраструктури Тримор’я. В першу чергу йшлося про пріоритети України та можливості для Тримор'я від участі України, а також про проекти, які наша країна готова запропонувати. Відеозапис презентації тут. 

Презентація результатів дослідження: цифровізація

01.07.2021
Доєднання до цифрового ринку Європи та активна участь в проектах цифровізації - саме в такому напрямку варто рухатися Україні в рамках ініціативи Тримор’я (3SI). Так вважає Лілія Олексюк - експертка з цифровізації, яка дослідила сучасний стан справ в секторі цифровізації в Ініціативі Тримор'я та в Україні. Відеозапис доступний за посиланням. 

Презентація результатів дослідження: енергетика

30.07.2021
Чи може Україна стати гарантом енергетичної безпеки Європи - ключове питання, яке на думку експертів, сьогодні стоїть на порядку денному для нашої країни в рамках ініціативи Тримор’я. Про це та інші аспекти, які пов’язані з енергетикою та потенціалом України говорили під час презентації результатів дослідження по проекту «Тримор’я – дорожня карта для України». Переглянути відеозапис можна за посиланням. 

Презентація проекту “Тримор’я – дорожня карта для України”

10.03.2021
Під час прес-конференції директорка УІМП Надія Афанасьєва розповіла про ключові завдання проекту. Його головна мета - вироблення рекомендацій для Кабінету Міністрів стосовно перспектив України в ініціативі Тримор’я (3SI). Для цього буде створена робоча група експертів, які мають провести аналіз діючих проектів - це стане основою дослідження та розробки рекомендацій. Очікується, що дослідження презентують в травні-червні цього року.