Круглий стіл “Тримор'я - дорожня карта для України”

27 липня 2021 року Український інститут міжнародної політики провів круглий стіл з нагоди завершення проекту «Тримор’я – дорожня карта для України», в рамках якого для Кабінету міністрів України були сформульовані рекомендації в сфері енергетики, цифровізації та інфраструктури. В дискусії взяли участь Надзвичайні та Повноважні посли Естонії та Латвії а також представники Міненергетики, Мінцифри та Мінінфраструктури.
 
Директорка Українського інституту міжнародної політики Надія Афанасьєва презентувала рекомендації для Кабінету міністрів стосовно участі України в ініціативі Тримор’я. Рекомендації були підготовлені експертами УІМП та українськими галузевими фахівцями. Дослідження проводилось в рамках проекту «Тримор’я – дорожня карта для України» за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".
 
Після цього відбулось обговорення, обмін думками та пошук спільних точок дотику в питанні участі України у діяльності Ініціативи Тримор’я. Зокрема, Надзвичайні та Повноважні посли Естонії та Латвії підтримали участь України в ініціативі Тримор'я.
 
Посол Латвії в Україні - Юріс Пойканс повідомив про можливість для Києва долучитися до наступного саміту, що відбудеться в Ризі в 2022 році. Латвія з наступного року буде головувати в ініціативі Тримор'я. На його думку, Україна має стати частиною проектів та процесів в рамках ініціативи.
 
Посол Естонії в Україні - Каімо Кууск впевнений, що Україна може дати багато цікавих ідей та проектів за умови долучення до Тримор'я. Окрім цього дипломат поділився результатами, які отримала Естонія для себе як учасник ініціативи.
 
До дискусії також долучились представники профільних міністерств: інфраструктури, цифровізації та енергетики. Катерина Соляннік (Міністерство інфраструктури України) відмітила, що пріоритетом для України є спрощення процедур перетину кордону та цифровізація логістики. Лариса Федина (Міністерство цифрової трансформації України) розповіла про кроки України у цифровізації. Йдеться про проект закону (в першому читанні) який наближує до впровадження електронної комерції. Олександр Тарасенко (Міністерство енергетики України) підкреслив важливість проектів Тримор'я: Baltic Pipe та транспортування норвезького газу для України з точки зору диверсифікації ринку енергоносіїв.
 
Відеозапис прес-конференції доступний за посиланням.