Нацрада з відновлення України від наслідків війни розробила План заходів з післявоєнного відновлення та розвитку України
Нацрада з відновлення України від наслідків війни розробила План заходів з післявоєнного відновлення та розвитку України.
Він включає перелік заходів з післявоєнного відновлення та розвитку України, пропозиції щодо пріоритетних реформ та стратегічних ініціатив, перелік нормативно-правових актів, прийняття і реалізація яких є необхідними для ефективної роботи та відновлення України у воєнний і післявоєнний періоди.
Головною метою Плану є не просто відновлення зруйнованого, а кардинальна трансформація держави у нову європейську країну на принципах зеленої економіки.
Важливу роль у процесі відновлення відіграватиме смарт спеціалізація. Її впровадження сприятиме швидкому та якісному відновленню житлового фонду, інфраструктури, і водночас створить умови для довгострокового інноваційного розвитку країни. Використання підходів смарт спеціалізації забезпечить сталість розвитку регіонів у вигляді більш ефективного залучення інвестицій, грантів та патронатної допомоги з боку країн-партнерів. Наша команда також долучилися до розробки розділу.
Зокрема, у матеріалах робочої групи «Будівництво, містобудування, модернізація міст та регіонів України» пріоритетами було визначено підтримку інноваційних стартапів у пріоритетних секторах економіки, стимулювання науково-прикладних досліджень та комерціалізації їх результатів на засадах смарт-спеціалізації. Також закріплено впровадження механізму державної фінансової підтримки проектів регіонального розвитку, що передбачають розвиток пріоритетних видів економічної діяльності, визначених на засадах смарт-спеціалізації з урахуванням принципів “зеленої” економіки.
Загалом План складається з 24 розділів. Його реалізація поділена на 3 етапи:
• короткостроковий етап, розрахований на виконання у 2022 році – "Все для перемоги!";
• середньостроковий етап відновлення на 2023 – 2025 роки – "Відновлення, перезапуск економіки та інститутів";
• етап модернізації (стратегічний), розрахований на 2026 – 2036 роки – "Структурна модернізація та повноцінна інтеграція до Європейського Союзу".
План містить відомості про:
Основні проблеми, які необхідно вирішити в рамках Плану відновлення
Цілі, завдання, етапи Плану відновлення за напрямками
Основні очікувані результати та ключові показники ефективності
Орієнтовний обсяг фінансових ресурсів для реалізації завдань
Загальнонаціональні проекти Плану відновлення
Необхідні законодавчі акти
Проекти розділів Плану доступні тут: https://www.kmu.gov.ua/.../nacionalna-rada.../robochi-grupi.