Онлайн-семінар Smart Specialisation Peer-Exchange event for EU Enlargement and Neighbourhood region: як це було
29-30 березня було проведено онлайн-семінар для обміну досвідом смарт спеціалізації для Західних Балкан та країн сусідства ЄС.
Воркшоп мав на меті надати підтримку в плануванні та реалізації стратегій смарт спеціалізації, враховуючи досвід експертів та країн, що вже реалізують свої стратегії.
Що обговорили?
смарт спеціалізація у країнах східного партнерства
особливості планування та управління
S3 та Цілі сталого розвитку
етапи впровадження S3 для регіонів сусідства та розширення ЄС
процес підприємницького відкриття
інтерактивні засоби
Також під час воркшопу обговорили питання особливого підходу до процесу С3 в Україні, беручи до уваги активне перенесення підприємств зі східних регіонів у західні.
Учасники отримали відповіді на свої питання та мали змогу поділитися історіями впровадження S3 у своїх регіонах та країнах.
Із матеріалами заходу можна ознайомитися за посиланням:
Деякі з тем, про які розповідали спікери:
Нагадаємо, що EU Science Hub - Joint Research Centre співпрацює з країнами за межами Європейського Союзу, щоб допомогти їм у розробці та впровадженні стратегій смарт спеціалізації.
На сьогодні 13 країн-сусідів ЄС та регіонів працюють над впровадженням стратегій S3. Україна також активно долучається до реалізації смарт спеціалізації, найактивнішими є Київська, Донецька, Луганська, Тернопільська та Львівська області. Також 12 українських областей зареєстровані на Європейській платформі смарт-спеціалізації і активно використовують можливості для розвитку.