Колонка Надії Афанасьєвої для Європейського економічного і соціального комітету
«Ми, українці, довели, що наші найбільші цінності – це людська гідність і свобода, демократія, рівність та верховенство права. Швидкої процедури для вступу до ЄС не існує, але і ситуація в Україні виняткова, тож, ймовірно, настав час переглянути цю процедуру. Звісно, українці розуміють, скільки роботи ще потрібно, аби вступити до ЄС. Наша сила – у мотивації будувати вільну державу та налагоджувати партнерські стосунки з тими, хто був поруч у найважчі часи», – написала директор УІМП Надія Афанасьєва для EESC - European Economic and Social Committee.
2014 рік змінив українське громадянське суспільство. Волонтери допомагали переселенцям та підтримували поранених бійців на передовій. Серед українців практично зник розкол щодо питання вступу до ЄС. Останнє опитування громадської думки перед вторгненням у лютому 2022 року показало, що 68% українців виступають за членство України в ЄС. Одразу після після вторгнення цей показник зріс до 86% і досяг 91% до кінця березня, що є абсолютним рекордом!
Така підтримка є реакцією на допомогу всього громадянського суспільства ЄС. Роль волонтерів, які працювали з перших годин вторгнення, є величезною. Хвиля демонстрацій і величезна кількість синьо-жовтих прапорів, що майорять по всій Європі вражають. Ховаючись у бомбосховищах, ми знаходимо силу у фотографіях людей з усього світу, які підтримують Україну.
Україна отримала значну допомогу. Але ми потребуємо більше: наші збройні сили, лікарі, волонтери. Україні потрібно стратегічне бачення процесу відновлення після війни. Ключову роль у цьому грають спільні зусилля всього демократичного світу задля побудови сильної та безпечної держави.