Стаття для Transatlantic Policy Quarterly Journal

«Вторгнення росії на українську територію змінило уявлення про безпеку та міжнародне право на глобальному рівні. Наше спільне завдання зараз – зупинити війну, поки вона не поширилася далі» - написала директорка УІМП Надія Афанасьєва для Transatlantic Policy Quarterly Journal.
 
📍 Говорячи про глобальні дипломатичні зусилля, слід згадати про неефективність ООН у її нинішньому вигляді. Очевидно, що організація потребує оновлення, тож потрібно продовжувати просування ідеї переформатування/розширення Ради Безпеки ООН. «Світ більше п’яти» — це традиційна теза президента Турецької Республіки, в якій він має на увазі п'ять країн - постійних членів Радбезу ООН. росія є однією з них і має право вето, водночас відкрито заперечуючи право на існування українців. Продовження війни загрожує продовольчій безпеці всього регіону, особливо Близького Сходу та Північної Африки.
 
👉 Час є вирішальним фактором у цій війні, і за підтримки країн-партнерів Україна буде швидше рухатися до перемоги.
Ми вдячні Туреччині за те, що вона підтримує Україну на шляху до перемоги – Байрактарами, закриттям проток для російських кораблів, човниковою дипломатією та посередницькими послугами. Цього все ще недостатньо. Україна неодноразово просила приєднатися до санкцій і закрити небо.
 
🇺🇦 Зараз для українців найважливішими цінностями є мир і тиша в наших домівках, готовність до співпраці та вирішення проблем дипломатичним шляхом, у тому числі за посередництва Туреччини. Ми безперечно розглядаємо Туреччину як цінного партнера в переговорах і в майбутньому відновленні України.
 
Читайте статтю за посиланням.